Aleksandra Glamkowska

Wrocław
  • Moja specjalność: Jazda szybka na rolkach. Od wielu lat aktywnie trenuję tą dyscyplinę i z wielką przyjemnością przedstawię ją każdej zainteresowanej osobie. Po za tym uczę podstaw zarówno dorosłych jak i najmłodszych rolkarzy. Nie obce są mi te również podstawy freestyle slalomu oraz jazdy miejskiej.
  • Poza rolkami: Na co dzień zajmuję się grafiką komputerową, fotografiąoraz malarstwem. Efekty mojej pracy można zobaczyć na moim profilu facebookowym. Oprócz tego lubię podróżować, zwiedzać ciekawe i rzadko uczęszczanemiejsca oraz nawiązywać nowe znajomości.
  • Osiągnięcia: Swoją przygodę z wrotkarstwem zaczęłam w wieku 8 lat, spędzającpopołudnia jeżdżąc na rolkach w klubie UKS Orlica Duszniki Zdrój. Dzięki ciężkiej pracy na treningach notowałam systematyczne postępy, co było widać za sprawą osiąganych wyników we wszelkiego rodzaju zawodach. Debiut w kadrze wrotkarskiej zaliczyłam w wieku 16 lat, kiedy to po raz pierwszy wystartowałam na arenie europejskiej. Od tamtej pory co roku mam wielką przyjemność reprezentować nasz kraj zagranicą. Jestem wielokrotną mistrzynią Polski na krótkich dystansach, a w rozgrywanych w Holandii mistrzostwach Europy w 2016 roku zajęłam 6. miejsce. W lipcu tego roku zostałam powołana do kadry Polski na The World Games 2017.
  • Sama o sobie: Urodziłam się w Dusznikach-Zdroju w 1997 roku, pochodzę ze Szczytnej, a aktualnie mieszkam we Wrocławiu gdzie studiuję i kontynuuję treningi. Oprócz rolek mam także doświadczenie w łyżwiarstwie szybkim, do którego namówili mnie trenerzy. W 2015 roku przez rok trenowałam w SMS-ie Zakopane. Efekty treningów na lodowiskach przyniosły dwa miejsca na podium w trakcie ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz pierwsze miejsce w rywalizacji drużynowej.