Kamil Ołdak

Mińsk Mazowiecki
  • Moja specjalność: od 13 lat trenuję hokej na lodzie i rolkach. Mając 17 lat założyłem pierwszy raz na nogi rolki, tak mi się to spodobało, że zacząłem każdą wolną chwilę poświęcać na jazdę. Kiedy mi się znudziło ćwiczenie samego siebie postanowiłem swoją wiedzę przekazać innym. Tak w 2011 roku powstał projekt Rolkowy Mińsk – jest to szkółka rolkowa i łyżwiarska w moim rodzinnym mieście Mińsku Mazowieckim, której jestem pomysłodawcą i założycielem. Od tego czasu zajmuję się szkoleniem dzieci, młodzieży i dorosłych. Przekazywanie wiedzy innym stało się moim uzależnieniem. Nie umiem żyć bez mojej szkółki i tego co się dzieje wokół niej. Najbardziej odnajduję się w nauce najmłodszych dzieci. Kocham hokej na lodzie i rolkach, lubię freeskating – jazdę po mieście i pokonywanie przeszkód miejskich.
  • Poza rolkami: życie naszej całej rodziny związane jest z rolkami i łyżwami i kręci się wokół projektu Rolkowy Mińsk. Jestem tatą 3 letniej Zosi, fanatycznym hokeistą – kibicem Boston Bruins. Uwielbiam chodzić po górach w szczególności lubię spędzać czas w Bieszczadach i Tatrach. Przez 10 lat byłem urzędnikiem samorządowym – specjalizowałem się w pozyskiwaniu środków zewnętrznych na realizację inwestycji – w szczególności inwestycji sportowych. Jestem absolwentem Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, kierunek administracja – na studiach zainteresowałem się prawem sportowym czego skutkiem było napisanie pracy magisterskiej na temat „Nadzoru Ministra Sportu i Turystyki nad polskimi związkami sportowymi”.
  • Osiągnięcia: Stworzenie szkółki rolkowej i łyżwiarskiej jaką jest Rolkowy Mińsk. Dzięki moim staraniom udostępniono zadaszone miejsce do jazdy na rolkach w Mińsku Mazowieckim, również zorganizowałem pierwsze przejazdy rolkowe ulicami Mińska Mazowieckiego – od 4 lat przynajmniej 2-3 razy w roku organizuję takie przejazdy. W 2018 roku udało nam się wygrać dzięki zaangażowaniu wszystkich członków Rolkowego Mińska głosowanie na zadanie, które zostanie zrealizowane w 2019 r. w ramach Budżetu Obywatelskiego – dzięki temu powstanie profesjonalne rolkowisko z wypożyczalnią rolek oraz mobilnym skateparkiem. W listopadzie 2018 roku zostałem wybrany na funkcję Radnego Miasta Mińsk Mazowiecki, dzięki temu mam szansę stworzyć w Mińsku Mazowieckim jeszcze więcej miejsc do jazdy na rolkach. Moim celem jest rozbudowa infrastruktury pozwalającej poruszać się bezpiecznie po mieście na rolkach oraz rozbudowa miejskiego skateparku. Chcę stworzyć skatepark, którego nie powstydziła się Warszawa. Moim największym sukcesem są moje dzieci ze szkółki, które rozwijają swoje pasje.
  • Sam o sobie: Mam 30 lat, urodziłem się w Siedlcach lecz całe moje życie spędziłem w Mińsku Mazowieckim. Tutaj dorastałem i założyłem swoją rodzinę. Tutaj nauczyłem się jeździć na rolkach i łyżwach i również z tym miastem wiążę swoją przyszłość. Jestem lokalnym patriotą i uczestniczę we wszystkich wydarzeniach związanych z moim miastem.

Ostatnie newsy Zobacz wszystkie »