Mateusz Bączkowicz

Katowice
  • Moja specjalność: Moja przygoda z rolkami zaczęła się w 2010, kiedy kolega pokazał mi soula na schodku przed domem. Można powiedzieć, że zakochałem się od pierwszego wejrzenia. Od tamtego czasu praktycznie nie rozstaje się z rolkami. Moją specjalnością i jednocześnie największą zajawką jest jazda agresywna, której oddaje się w każdej wolnej chwili. Dla mnie dzień bez wyjścia z ekipą na skatepark, street czy freeride po mieście jest dniem straconym. Dzięki rolkom poznałem mnóstwo wspaniałych ludzi którzy kochają to samo co ja, z którymi utrzymuje kontakt i jeżdżę kiedy tylko się da. Kocham rolki za to, że nic oprócz wyobraźni i własnej sprawności fizycznej nie jest w stanie mnie ograniczyć.
  • Poza rolkami: Lubię aktywnie spędzać czas i nie toleruję monotonii w życiu, dlatego żaden sport nie jest mi straszny. Przez długi okres grałem w siatkówkę, próbowałem swoich sił na windsurfingu, a w sezonie zimowym zakładam narty i atakuję snowparki. Sporty ekstremalne od zawsze dotarczały mi najwięcej frajdy, stąd moje zamiłowanie do rolek agresywnych, nart freestylowych i przez krótki okres zabawa na BMX’ie. Stresy odreagowuje sklejaniem trików na kendamie.
  • Osiągnięcia: Nigdy nie byłem chętny do udziału w oficjalnych zawodach, ale wiąże swoją przyszłość z rolkami, więc każda czynność związana z nimi jest dla mnie sukcesem. Obecnie pracuję w sklepie rolkowym i od niedawna z dumą mogę nazywać siebie instruktorem sportów wrotkarskich, dzięki czemu moje życie kręci się wokół rolek, co ogromnie mnie cieszy.
  • Sam o sobie: Urodziłem się w Tarnowskich Górach 23 lata temu, mieszkam w Nakle Śląskim ale przez mój tryb życia w domu jestem tylko gościem. Studiuję na Katowickim AWF’ie. Jestem fanem Dragon Ball’a oraz książek Stephena King’a. Adrenalina jest moim powietrzem, napędza mnie do działania.